Xam.pl
wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Dom i ogród » Wkręty dachowe - jakie wybrać ?

Wkręty dachowe - jakie wybrać ?

Jakie wkręty dachowe wybrać? Czy średnica wkręta ma znaczenie? Czym się kierować podczas zakupu?

alt
 
Dobór i prawidłowy montaż pokrycia dachowego mają kluczowe znaczenie dla szczelności całej połaci. Ważny jest nie tylko wysokiej jakości materiał wykończeniowy, ale także odpowiednie akcesoria montażowe, w tym przypadku wkręty ciesielskie oraz farmerskie.


Więźba dachowa- wkręty ciesielskie

Wkręty ciesielskie są stosowane do połączenia materiałów drewnianych ze sobą. Zazwyczaj są to ocynkowane wkręty np. o stożkowym łbie. W suchym środowisku używa się wkrętów cynkowanych elektrolitycznie, a w miejscach wilgotnych lub na zewnątrz pomieszczeń wkrętów nierdzewnych, tzn. wykonanych ze stali nierdzewnej lub cynkowanych ogniowo.

Najpopularniejsze wkręty ciesielskie to wkręty z łbem talerzykowym i stożkowym. Do miejsc, gdzie ważne jest zlicowanie się łba do powierzchni elementu, wybieramy wkręty z łbem stożkowym WKCS. Dzięki wypustkom nacinającym zapewniają one pełne zagłębienie w mocowanym elemencie.                                                                           Natomiast wkręty z łbem talerzykowym WKCP posiadają lepszą nośność, a powierzchnia docisku jest dużo większa. Przeznaczone są do miejsc gdzie nie zależy nam na gładkiej powierzchni. Wkręty WKCP charakteryzują się duża wytrzymałością na przeciąganie.

Wkręty KLIMAS Wiert-Met nie wymają wcześniejszego nawiercania, są wykonane z wysokiej jakości materiału a innowacyjna konstrukcja zapewnia szybki montaż. posiadają głębokie i stabilne gniazdo TORX, które efektywnie przenosi moment obrotowy podczas wkręcania bez efektu wyskakującego bitu.

wkrętywkręty


Wkręty Farmerskie standardowe na kluczyk czy z gniazdem torx?

Na rynku dostępne są wkręty do blachy w różnych wariantach. Najpopularniejszym z nich są tak zwane wkręty farmerskie. Charakteryzują się łbem sześciokątnym, który można przykręcić kluczem nasadkowym lub oczkowym. Wkręty dekarskie pasują na klucz o 8, ale do bardziej wymagających prac można sięgnąć po przystosowane do klucza 10. Zaletą takich elementów złącznych jest wygoda montażu.

Problemem, jaki pojawia się przy mocowaniu wkrętów farmerskich, jest wystający sześciokątny łeb. Może to być miejsce, w którym zbierają się zanieczyszczenia lub będzie on przeszkadzał podczas prac serwisowych prowadzonych na połaci. Dlatego innym rozwiązaniem są wkręty do blachy mocowane za pomocą gniazda TORX. Te z kolei mają łeb kulisty, wewnątrz którego znajduje się otwór na TORX o właściwym rozmiarze.

Wkręty KLIMAS Wkręt-Metnie wymają wcześniejszego nawiercania, są wykonane z wysokiej jakości materiału a innowacyjna konstrukcja zapewnia szybki montaż. posiadają rozmiar klucza 8mm, które efektywnie przenosi moment obrotowy podczas wkręcania bez efektu przeskakiwania.

wkrętywkręty


Dobór wkrętów to tylko jeden z czynników, jaki ma wpływ na skuteczność nowej połaci. Z dużą uwagą podejdźmy także do samego procesu mocowania oraz doboru arkuszy z blachy. Jeśli zapewnimy wysoki poziom każdemu z tych elementów, będziemy cieszyć się skuteczną i szczelną pokrywą dachu.

Sprzedawane przez nas wkręty posiadają wymagane certyfikaty co gwarantuje bezpieczeństwo stosowania i długoletnią wytrzymałość:

  • Certyfikat Europejski
  • Wkręty zostały wykonane zgodnie z normą PN-EN 14592-2008  W niniejszej Normie Europejskiej podano wymagania i metody badań dotyczące materiałów, geometrii, wytrzymałości, sztywności i trwałości (tj. ochrony przed korozją) łączników stosowanych w nośnych konstrukcjach drewnianych
wkręty
 

 

 

Komentarze (0)

Przejdź do strony głównejWróć do kategorii Dom i ogród

Informacje

  • xam.pl kupuj bezpośrednio
  • glowna
  • STATYCZNE
012
0
Copyright Xam.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Powered by Escapex7
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
darmowa dostawa