Xam.pl
wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Komputery » Podzespoły komputerowe » Karty graficzne

Karty graficzne

Do najważniejszych elementów wpływających na wydajność komputerów należą procesory i karty graficzne. Znaczenie karty graficznej wzrasta, zwłaszcza jeżeli mówimy o konfiguracji typowo do grania. Warto więc przemyśleć jej wybór i zdecydować się na możliwie najlepszą konstrukcję.


Rola karty graficznej


Karta odpowiada głównie za generowanie i wyświetlanie obrazu.   Poza kartami zintegrowanymi, wspiera także działanie procesora i poprawia wydajność urządzenia. Wybór grafiki powinniśmy uzależnić przede wszystkim od docelowego przeznaczenia komputera. Jeśli wykorzystujemy go do grania lub pracy na specjalistycznych programach, potrzebujemy karty gwarantującej możliwie najwyższą wydajność. Karta graficzna może również wspomagać obliczenia procesora w profesjonalnych zastosowaniach – takich jak renderowanie animacji, obróbka zdjęć, renderowanie i konwertowanie wideo czy archiwizowanie plików.


Jaka karta graficzna do komputera?


W przypadku komputerów stacjonarnych kartę graficzna montujemy w złączu PCI-Express x16. Rozwiązanie to przekłada się na ogólną kompatybilność i daje możliwość łatwej modernizacji komputera, bo gdy dana karta okaże się zbyt słaba możemy ją wymienić na lepszy model. Powinniśmy zwrócić uwagę na ilość i rodzaj pamięci VRAM. Jest ona jednym z elementów, który bezpośrednio przekłada się na wydajność podzespołu. Odpowiada za przechowywanie danych dotyczących aktualnie generowanego obrazu.
Przed wyborem karty graficznej powinniśmy również sprawdzić, czy nasz zasilacz oferuje odpowiednią moc i dysponuje wymaganym zestawem złączy.

Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do
Tylko nowości
Tylko promocje
Brak produktów ...

Informacje

  • baner kamery
  • STATYCZNE
  • Długopis 3d
  • Kółka gimnastyczne
  • xam.pl kupuj bezpośrednio
  • glowna
012345
0
Copyright Xam.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Powered by Escapex7
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
darmowa dostawa